730 60 60 30

Nie stać Cię na spłatę kredytu? Otrzymałeś nakaz zapłaty? Podpowiadamy, co robić.

wróć do wszystkich wpisów

Według badań 15 mln Polaków posiada kredyt. Ich łączne zadłużenie można porównać do kosztów budowy 10 elektrowni atomowych. Kredyty pozwalają nam kupić mieszkanie, samochód czy przeprowadzić remont. Zdarzają się jednak sytuacje życiowe, w wyniku których przestajemy radzić sobie ze spłatą zobowiązań. Wśród najczęstszych przyczyn problemów finansowych wymienia się zbyt niskie dochody, utratę pracy, nieprzewidziane wydatki czy chorobę.

 

Z każdej sytuacji istnieje jakieś wyjście. Nie zamartwiaj się, jeżeli zaprzestałeś spłaty kredytu i otrzymałeś nakaz zapłaty. Zamiast tego zacznij działać. Istnieją pewne sposoby na pozbycie się długu, nawet w całości.

 

Gdy otwieramy list z nakazem zapłaty, łatwo wpaść w panikę. Paradoksalnie jednak, jest to jeden z najlepszych momentów, w których powinniśmy rozpocząć przygotowania do zbliżającego się procesu sądowego, w tym określić strategię działania. Najlepiej pod okiem doświadczonego radcy prawnego lub adwokata, który podpowie możliwe rozwiązania i zaprezentuje dłużnika w sądzie.

 

Najgorsze co można zrobić to zaciąganie kolejnych kredytów lub pożyczek, aby spłacić bieżące zobowiązania. To rozwiązanie krótkowzroczne, które prędzej czy później wpędzi Cię w spiralę zadłużenia. Zamiast tego poszukaj prawnika, który posiada doświadczenie w dziedzinie oddłużania. Nasza Fundacja pomoże Ci w doborze właściwego radcy prawnego lub adwokata oraz na podstawie przesłanych przez Ciebie dokumentów pokryje koszt porady prawnej. Pozwoli Ci to bezpłatnie uzyskać eksperckie informacje na temat możliwości rozwiązania Twojej sytuacji. Być może wśród nich będzie nawet całkowite oddłużenie.

 

Zmiany przepisów, liczne orzeczenia Sądów i Trybunału Konstytucyjnego potwierdzają tezę, że skuteczna walka z bankami w sądzie jest jak najbardziej możliwa, a szanse na zwycięstwo są bardzo duże. Spory odsetek spraw sądowych kończy się oddaleniem powództwa. Co za tym idzie, banki przestają dochodzić zobowiązań od dłużników, a ci pozbywają się problemów finansowych. Być może brzmi to niewiarygodnie. W naszych umysłach banki jawią się jako instytucje, z którymi nie warto zadzierać, bo mogą zetrzeć nas w proch już na pierwszej rozprawie. Nic bardziej mylnego. Starcia konsumentów z instytucjami finansowymi, takimi jak banki czy fundusze sekurytyzacyjne, można porównać do walki Dawida z Goliatem. Nie liczy się wielkość strony, a siła jej argumentów. A jak pokazuje doświadczenie, ta leży w rękach kredytobiorców.

 

Jeżeli nie radzisz sobie ze spłatą kredytu, otrzymałeś nakaz zapłaty lub bank wypowiedział Ci umowę kredytową, zgłoś nam swoją sprawę i prześlij załączone dokumenty. W ciągu 2 dni roboczych, po konsultacjach z prawnikami, skontaktujemy się z Tobą i podpowiemy możliwe rozwiązania. Nie pozwól, aby długi nadal niszczyły życie Tobie i Twojej rodzinie.

 

 

ZGŁOŚ SPRAWĘ