730 60 60 30

Bank wypowiedział mi umowę kredytową. Co robić?

wróć do wszystkich wpisów

Procedury bankowe jawią się nam niemalże jak te urzędowe. Kojarzą się ze zbyt wszechobecną biurokracją i dokumentacją wszystkich czynności. Banki kierują się pewnymi schematami i można przewidzieć ich kolejne kroki. Zwłaszcza jeśli mowa o egzekucji długów.

 

Jedną z procedur, którą z pewnością wystosuje bank do dłużnika, który spóźnia się z płatnościami kilku kolejnych rat kredytu, jest wypowiedzenie umowy kredytowej. To, kiedy to nastąpi jest uzależnione od konkretnego banku, umowy i regulaminu. Wypowiedzenie umowy kredytowej będzie wiązało się również z pojawieniem się kar umownych.

 

To, co dobre w procedurach to z pewnością ich przewidywalność i schematyczność, które pociągają za sobą możliwość odpowiedniego przygotowania się do danych sytuacji i określenia pewnych strategii obrony. Co robić w sytuacji, gdy bank wypowiedział umowę kredytową?

 

Co robić?

 

Jednym z gorszych rozwiązań, które niestety stosowane jest dość powszechnie, jest zaciąganie kolejnych kredytów w celu pokrycia bieżących zobowiązań. Takie zachowanie może jedynie wpędzić dłużnika w spiralę zadłużenia. Zamiast tego warto skonsultować swoją sytuację z adwokatem lub radcą prawnym specjalizującym się w oddłużaniu. Wypowiedzenie umowy kredytowej stwarza bowiem możliwość dochodzenia swoich praw na drodze sądowej.

 

Może wydawać się, że walka z bankiem w sądzie jest z góry skazana na porażkę – są to przecież potężne instytucje, które zatrudniają dziesiątki prawników i mogą nas zetrzeć w pył już na pierwszej rozprawie. Nic bardziej mylnego! Liczne orzecznictwa i zmiany przepisów sprawiły, że skuteczna walka z bankami jest możliwa. Coraz większa część wyroków kończy się pozytywnie dla zadłużonych, którzy uwalniają się od ciążących na nich zobowiązaniach. Warto spróbować, tym bardziej, że ocenę Twojej sytuacji możesz uzyskać całkowicie za darmo.

 

Zgłoś nam swoją sprawę, wypełnij formularz i prześlij dokumenty a w ciągu 2 dni roboczych przeanalizujemy Twoją sytuację i skontaktujemy się w celu umówienia bezpłatnej porady prawnej.

 

ZGŁOŚ SPRAWĘ